22 lipca

0
0

Rok: 2018

Reżyser: Paul Greengrass

Scenariusz: Paul Greengrass

Gatunek: Dramat

Produkcja: Islandia, Norwegia, USA

Premiera: 5 września 2018 (świat)

Krótki opis: Film "22 July" w reżyserii nominowanego do Oscara Paula Greengrassa (Kapitan Phillips, Lot 93) opowiada o wydarzeniach rozgrywających się bezpośrednio po najtragiczniejszym zamachu terrorystycznym w historii Norwegii. 22 lipca 2011 roku prawicowy ekstremista zdetonował bombę w samochodzie-pułapce na terenie Oslo, a następnie otworzył ogień na obozie organizacji młodzieżowej, zabijając łącznie 77 osób. W "22 July", towarzysząc jednej z ocalałych z zamachu osób w fizycznej i emocjonalnej podróży, obserwujemy, jak cały kraj radzi sobie na drodze do pojednania i zagojenia ran.

Tagi: Norwegia, zamach, trauma, bomba, przygoda, miłość, wyspa, śmierć, wakacje, Anders Breivik, szpital, policja, życie, rodzina, przyjaźń, podstęp, Anders Danielsen Lie, Jonas Strand Gravli, Thorbjørn Harr, Jon ØigardenPodobne filmy

Dzień patriotów

Dzień patriotów

Gatunek: Thriller
Rok: 2016

Rok 2013. Podczas bostońskiego maratonu dochodzi do ataku bombowego. W całym mieście rozpoczyna się polowanie na zamachowców.

Król Lew

Król Lew

Gatunek: Film animowany
Rok: 1994

Targany niesłusznymi wyrzutami sumienia po śmierci ojca mały lew Simba skazuje się na wygnanie, rezygnując z przynależnego mu miejsca na czele stada.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem